Yanan 42 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları

Yanan 42 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları
Yanan 42 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları
KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde ağustos ayında çıkan yangın sonrası zarar gören 42 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları...

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde ağustos ayında çıkan yangın sonrası zarar gören 42 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları tamamlandı.

Safranbolu Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağustos ayında Çavuşlar köyünde çıkan yangında 42 hektarlık alanın zarar gördüğünü anımsattı.

Zarar gören alanda çalışmalar başlattıklarını ifade eden Ataş, "Yangında zarar gören alanı yandığı yıl içerisinde ağaçlandırmak esastır. Biz de ağustos ayında çıkan yangında zarar gören alanda bugün itibariyle toprak işlemesi, üretimi dahil çalışmaların hepsini bitirdik ve sahadan çıktık. İnşallah başarılı bir sonuç alacağız. 2012 yılında Toprakcuma'da 835 hektarlık yanan bir alanımız vardı, orası şu anda orman halini almaya başladı. 4-5 yıl sonra tür çeşitliliği zenginliği açısından da bir orman tesis edilmiş olacak" diye konuştu.

Çavuşlar köyü yakınlarındaki henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıkmış, kısa sürede büyüyen yangına iki helikopterle müdahale edilmişti.