Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası

Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası
Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası
KARABÜK (AA) - Karabük İl Sağlık Müdürülüğünden, Karabük'te Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası'nın uygulanmaya başlandığı bildirildi.Müdürlükten yapılan...

KARABÜK (AA) - Karabük İl Sağlık Müdürülüğünden, Karabük'te Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası'nın uygulanmaya başlandığı bildirildi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliği ve kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında acil sağlık hizmetleri, 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesinin önemli olduğu belirtildi.

Hayati tehlike durumu olmayanlar tarafından meşgul edilmesi nedeniyle gerçek acil sağlık yardımına ihtiyacı olan hasta ve vakalara ulaşmada geç kalındığı vurgulanan açıklamada, "112 hepimizin bildiği gibi hayat kurtarıyor. Hayat kurtarırken de dakikalar hatta saniyelerin dahi önemli olduğunu unutmamamız gerekiyor. Acil müdahale gerektirmeyen sürekli hastalıklarda dahi 112 aranmaktadır. Bu durum, sizden daha acil ve güç durumda olan insanlara verilen hizmette aksamaya neden olmaktadır. Ayrıca ambulanslarımız trafikte olduğu zaman önceliğimiz her zamanki gibi ambulansa yol vermek olmalıdır" ifadeleri kullanıldı.