Yemek artıklarını yaban hayvanları için topluyorlar

Yemek artıklarını yaban hayvanları için topluyorlar
Yemek artıklarını yaban hayvanları için topluyorlar
KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir grup vatandaş tarafından kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için...

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir grup vatandaş tarafından  kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yemek artıkları bırakıldı.

İlçede tasarım işleriyle uğraşan Cemil Belder, eşi ve iki arkadaşıyla sosyal medyadan çağrıda bulunarak yurt ve restoranlardan yemek artıklarını topladı. Belder ve beraberindekiler, daha sonra yemek artıklarını ormanlık alanlarda yabani hayvanların geçebileceği yerlere bıraktı.

Belder, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar ve soğuk havada doğadaki canlıların açlıktan ölmemeleri için çalışma başlattıklarını söyledi.

Böylece ilçede yemeklerin çöpe atılmasının önüne geçtiklerini  ifade eden Belder, "Sosyal medya aracılığıyla ve tanıdıklarımıza çağrıda bulunarak yemek topladık ve ormana bıraktık. Çalışmamızı karın kalkacağı güne kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bize yardımcı olanlara teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Sosyal Medya

  ,

  tasarım

  ,

  Medya

  ,

  Yemek

  ,

  sosyal

  ,

  kar