Yılmaz Vural pes etmiyor

Yılmaz Vural pes etmiyor
Yılmaz Vural pes etmiyor
- Spor Toto Süper Lig'de düşme korkusu yaşayan Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Vural, ligde kalmak için son ana kadar mücadele edilmesini istedi - Vural: "Sonuna kadar savaşılmasını istiyorum. Asla umutsuzluğa kapılmak yok. Bu takımı ligde tutmak için elimizden geleni yapacağız"

KARABÜK (AA) - AHMET ÖZLER -  Spor Toto Süper Lig 'de üst üste aldığı kötü sonuçlar nedeniyle alt lige düşme korkusu yaşayan Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, ligde kalmak için son ana kadar savaşılmasını istedi.

Vural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin 21. haftasında sadece 4 galibiyet alabilmiş Kardemir Karabükspor'dan kendisine teklif gelince hiç düşünmeden kabul ettiğini çünkü takımın kalitesini ve neler yapabileceğini yakından bildiğini söyledi.

Takımın başında 4 maça çıktığını ve bunlardan 3'ünü kaybettiğini birinden de beraberlik alabildiğini anımsatan Vural, "Takımın benden önce alıştığı bir sistem, oyun tarzı vardı. Bunu değiştirmek çok kolay olmuyor. Çok kısıtlı bir zamanda iyi şeyler yapmak zorundasınız. Takımı iyi analiz ettim. Yeni bir sistemle oynamaya başladık. Futbolcularım zor olmasına rağmen sahada istediklerimizi yaptı. Bir maç dışında oynadığımız 3 maçta da istatistikler bizim üstün olduğumuzu gösteriyor" diye konuştu.

Takımın kaliteli futbolculara sahip olduğunu ve sahada iyi oyun sergilediklerini ancak puanları bireysel hatalar nediyle kaybettiklerini belirten Vural, "Birçok maçta üstün oyun var ancak bir türlü sonuca gidemiyoruz. Gol atma sıkıntımız had safhada. Gol atamayınca da puan gelmiyor. İyi oyunu golle sonuçlandırmak için çalışıyoruz. Kaybettiğimiz maçlarda yenilen goller de bireysel hatalardan. Bu iki sorunu çözmek için çalışıyoruz. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada biraz nefes almak, çalışma fırsatı bulmak iyi oldu" ifadesini kullandı.

- "Daha 27 puan var ortada"

Özellikle taraftarlardan umutlarını yitirmemelerini isteyen tecrübeli teknik adam, maçlara gelerek kendilerini desteklemelerini istedi.

Takımın üst üste 12 maçtır galip gelemediğini, taraftarların da tepkisine hak verdiğini vurgulayan Vural, şöyle devam etti:

"Biliyorum çok sabredildi. Kimse için kolay değil bu durumda olmak, ne yönetim, ne biz ne futbolcu ne de taraftar...  Ben bu takıma başarı için geldim ve sonuna kadar savaşacağım. Sonuna kadar savaşılmasını istiyorum. Asla umutsuzluğa kapılmak yok. Bu takımı ligde tutmak için elimizden geleni yapacağız. Kalan 9 maçımızın 7'sini almamız lazım. Daha 27 puan var ortada. Bunu başaracak tecrübe ve kalitemiz var. Ben herkesten sabır istiyorum."

Takımın başarıya kadrosundaki mevcut futbolcularla ulaşabileceğini aktaran Vural, "Bu takım bu futbolcularla daha önce başarıya ulaştı. Yine yapabilirler. Olumlu eleştiri elbette olacak, buna açığız ancak diğer türlü davranmak için artık geç. Bu futbolcularla ligde kalmak için mücadele vereceğiz. Futbolcuları moralli tutmamız lazım. Geldiğimde herkesi kenetlenmiş görmüştüm. Son ana kadar bunun çözülmemesi lazım. Bize güvenenlerin güvenini boşa çıkartmamak için mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.