Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, kedilerin soğuktan telef olmasını engellemek için belediye tarafından sokaklara tarihi Safranbolu evi görünümünde kulübeler yerleştirdi - Belediye Başkanı Aksoy: - "Kış aylarının soğuk havalarından sokakta kalan hayvanları koruyoruz"

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde kedilerin soğuktan telef olmasını engellemek için belediye tarafından sokaklara tarihi Safranbolu evi görünümünde kulübeler yerleştirildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin 2013 yılında uygulamaya konulduğunu, her yıl aynı hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

Kedi evlerini şehrin muhtelif yerlerine koyduklarını ifade eden Aksoy, farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

Kedilerin yeme içme ihtiyaçlarını Safranbolu halkının sahiplendiğini vurgulayan Aksoy, "Böylelikle Safranbolu'da bütün canlılar için hizmetlerimiz devam ediyor. Safranbolu'nun dağlık alanlarında hayvanlar için besleme yemleri veriyoruz. Tedavi ünitesi oluşturduk. Kedilerimiz için evler yaptık. Kedilerimizin de birer evi var. Kış aylarının soğuk havalarından sokakta kalan hayvanları koruyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Hayvanlar

  ,

  kış

  ,

  kedi