10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
KARAMAN (AA) - Karaman Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.Bir otelde düzenlenen...

KARAMAN (AA) - Karaman Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen programda konuşan Karaman Valisi Murat Koca, basın mensuplarının önemli bir görev üstlendiğini söyledi.

Basın mensuplarının zorlu şartlar altında çalıştığını ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Basın mensupları 7/24 görevlerinin başındalar. Siz önemli bir görevi icra ediyorsunuz. Bizde görev yaptığımız süre içerisinde samimi diyaloğumuz devam ediyor. Valilik olarak kamudaki bilgi akışını Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılıyla sağlıyoruz. Zorlu şartlarda son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, kendi etik değerlerini de titizlikle takip eden, tarafsız habercilik unsurlarını göz önünde bulunduran, yerel ve ulusal basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Cicibıyık ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün bir bayram havası niteliğinde kutlanmadığını belirterek, " Çünkü ülkemizde gazetecilik hiç bir zaman kolay bir olmamıştır. Dünde zordu bugünde zor. Görünen o ki, gelecekte de zor bir meslek olacak. Gerçeğin, doğrunun, farklı bakış açılarının, en önemlisi de ifade özgürlüğünün en önemli temsilcisi olduğumuzu asla unutmayın. Biz gazeteci için en büyük mutluluk çektiği bir fotoğraf karesinde anı yakalamaktır" dedi.

Programa, Vali Koca'nın yanı sıra AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sabri Gökmen, daire müdürleri, Siyasi Parti İl Başkanları ile basın mensupları katıldı.