19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Koca, mesajında, milletlerin...

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Koca, mesajında, milletlerin tarihlerinde önemini her geçen gün daha iyi anladıkları, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde kutladıkları özel günlerin olduğunu söyledi.

19 Mayıs'ın, Türk milleti için tarihin sonsuzluğuna uzanan yolda önemli bir dönüm noktası olmasının çok ötesinde derin anlamlar taşıdığını ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Başarı için en önemli ilke şüphesiz kendinize güvenmeniz ve çok çalışmanızdır. Bununla birlikte, kendinizi sınırlamadan daima büyük düşünmelisiniz. Öncelikle her türlü kötü alışkanlıklardan uzak olarak, birlik ve beraberliğinizi korumalı, içinde bulunduğumuz dünyanın gittiği istikameti doğru anlayabilmek için bilgiyi aramalı, araştırmalı ve daha çok okumalısınız. İnsanları sevmeyi, barışı, kardeşliği tüm yaşamınız boyunca önemsemeli, şiddet içeren anlayışı değil, hoşgörüye dayanan yaklaşımı benimsemelisiniz. Sizlerin; bilinçli, demokrasiyi özümsemiş, evrenselliği yakalamış, bilgiye önem veren, üretken, düşünceye saygılı, Türkçe'yi doğru kullanan, okuyan ve araştıran, eleştirel bakış açısına sahip, tarihini ve kültürünü özümsemiş, ülkesini seven inandığı yolda yürüyebilen kararlı kuşaklar olarak yetişmenizi amaçlıyoruz."


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  19 Mayıs

  ,

  şiddet

  ,

  spor

  ,

  Birlik

  ,

  Uzak