20. Anadolu Odaları Platformu Ermenek'te toplandı

20. Anadolu Odaları Platformu Ermenek'te toplandı
20. Anadolu Odaları Platformu Ermenek'te toplandı
KARAMAN (AA) - Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın ev sahipliğinde, dönem başkanlığını Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler...

KARAMAN (AA) - Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın ev sahipliğinde, dönem başkanlığını Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın yaptığı ' Anadolu Odaları Platformu' toplantısı Karaman'ın Ermenek ilçesinde gerçekleştirildi.

Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi'nde yapılan toplantı saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Karaman'ın tanıtım videosunun izlenmesinin ardından konuşan Karaman SMMM Odası Başkan Yardımcısı Umut Aydın, Ermenek'in maden ocağı faciasıyla Türkiye gündemine geldiğini belirtti. 

Bu feci olayın tüm ülkede derin bir üzüntü yarattığını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Ben buradan bir kez daha maden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu olaydan çıkarmamız gereken dersler var. Olay sonrası ilçe ekonomisi derinden sarsılmıştır. Yüzlerce kişi işsiz kaldı. Esnaflarımız sıkıntı içerisinde. İnşallah bu sıkıntılar çözülür ve böyle acılar yaşamayız. İşçilerimizi  anmak, bu güzel ilçemizi tanıtmak için toplantıyı burada yapıyoruz."

Toplantıya Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Dönem Başkanı Mehmet Okkalı, Başkan Yardımcısı Oğuz Nihat Alkan, Oda sekreteri Nevzat Akkaya, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) yönetim kurulu üyeleri, 15 ilin Mali Müşavirler Oda Başkanları, sekreterleri ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.