24 Temmuz Basın Bayramı

24 Temmuz Basın Bayramı
24 Temmuz Basın Bayramı
KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.Koca, mesajında, Türk basınında sansürün...

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Koca, mesajında, Türk basınında sansürün kaldırılışının 107. yıl dönümünü olan bugünde, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladığını belirtti.

Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumunda olan basının, demokrasinin vazgeçilmez en önemli kurumlarından biri olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizi bilgilendirerek, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal , kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz genelinde görev yapan tüm basın çalışanları ile basın yayın kuruluşlarının 24 Temmuz Basın Bayramlarını kutlarım."


  ETİKETLER:

  Yayın

  ,

  iletişim

  ,

  sosyal

  ,

  Kamuoyu