5 Haziran Dünya Çevre Günü

5 Haziran Dünya Çevre Günü
5 Haziran Dünya Çevre Günü
KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.Koca, mesajında, çevre kirliliğine bağlı sorunların...

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Koca, mesajında, çevre kirliliğine bağlı sorunların 1970'li yılların başında hız kazanarak uluslararası platformlarda tartışılır hale geldiğini belirtti.

1972 yılında İsveç'te yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini hatırlatan Koca, şunları kaydetti:

"Unutmayalım ki, çevre konusunda atacağımız adımlar, çocuklarımızın geleceğine yapacağımız en önemli yatırım ve geleceğimizin güvencesi olacaktır. Çevre konusunda yapılan çalışmalarla ilgili çaba gösteren kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, medyamızın duyarlılığını ve başarılı çalışmalarını yakından takip etmekteyim. Çalışmalarından ve çevre duyarlılığından dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle çevrenin bize geçmiş kuşaklardan kalan bir miras değil, gelecek kuşaklara bir emanet olduğu gerçeğini hatırlatarak, gelecek kuşaklara daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakacağımız inancıyla  Dünya Çevre Günü'nü kutluyor, bütün vatandaşlarımıza güzel, temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum."