AK Parti Karaman Gençlik Kolları'ndan iftar programı

AK Parti Karaman Gençlik Kolları'ndan iftar programı
AK Parti Karaman Gençlik Kolları'ndan iftar programı
KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Gençlik Kolları tarafından, İslam coğrafyasında yaşanan acıları paylaşmak amacıyla "Bir simit, bir hurma" iftarı...

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Gençlik Kolları tarafından, İslam coğrafyasında yaşanan acıları paylaşmak amacıyla "Bir simit, bir hurma" iftarı gerçekleşti.

Aktekke Kent Meydanında düzenlenen iftar programın öncesinde akşam ezanına dek Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. İftara katılanlar, akşam ezanının okunmasıyla birlikte hurma ve simitle oruçlarını açtı. 
        AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Selek, yaptığı konuşmada, dünyanın dört bir yanında zulüm gören Müslümanlara destek olmak amacıyla AK Parti Teşkilatı olarak toplandıklarını söyledi.

Bugün burada iftarlarını hurma simit ve su ile yapacaklarını, kendilerini Suriye'den Şanlıurfa Akçakale ye hicret etmek zorunda kalanların yerine koyacaklarını ifade eden Selek, şunları kaydetti:

"Bir iftarlık kadar da olsa onlar kadar doyup, onların dünyasında yaşadığımızı hayal edeceğiz. Acaba onların yerinde olsaydık Rabbimize nasıl yalvarıp, dua edecek isek şimdi de öyle dua edeceğiz. Bizler cennet ülkemizde ramazanın feyzi ve bereketini yaşarken; Filistin'de, Mısırda, Suriye'de Irak'ta, Doğu Türkistan'da, Arakan'da, Myanmar'da, Orta Afrika'da, Sudan'da ve neredeyse tüm İslam coğrafyasında Müslüman kardeşlerimiz zulüm görmektedir. Bizler ümmetin dertleri ile dertlenen Müslümanlar olmalıyız. Bu davanın erleri zulmeden zalimlere her zaman karşı oldu. Bundan sonra da zalimlerin karşısında kıble kayası gibi dimdik duracağımızı belirtmek istiyoruz."

İftar programı yapılan duaların ardından son buldu.

Etkinliğe Karaman Valisi Murat Koca, AK parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.