Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Saldırıda hayatını kaybeden Nevzat Sayan ve Dilaver Karharman, memleketleri Karaman'da toprağa verildi

KARAMAN (AA) -  Ankara 'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Nevzat Sayan ve Dilaver Karharman, memleketleri Karaman'da defnedildi.

TCDD Adana Müdürlüğü çalışanı Sayan'ın cenazesi, törenin düzenlendiği Kırmahalle Büyük Cami'nin bahçesine getirildi. Bu sırada Sayan'ın 17 yaşındaki oğlu Berkay, babasının tabutuna sarılarak ağladı.

Kılınan cenaze namazının ardından Sayan'ın tabutu, omuzlara alınarak Kırmahalle Şehir Mezarlığı'na götürüldü. Nevzat Sayan'ın eşi Rabia Sayan, uzun süre; "Nevzat gitme, bırakma beni" diye gözyaşı döktü. Fenalık geçiren Rabia Sayan'a sağlık ekipleri müdahale etti.

Oğlunun ölüm haberini Almanya'da öğrenen ve bu sabah Karaman'a gelen Sayan'ın annesi Meliha Sayan (75) da gözyaşlarına boğularak, ağıtlar yaktı.

Nevzat Sayan, daha sonra gözyaşları arasında Kırmahalle Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törene, CHP Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, CHP Karaman Milletvekili adayı Saim Sezen, Sayan'ın yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Terör saldırısında hayatının kaybedenlerden Dilaver Karharman'ın cenazesi de Karaman Devlet Hastanesi morgundan alınarak Musalla Meydanı'na getirildi.

Karharman'ın cenazesi, burada kılınan namazın ardından Kırmahalle Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.

Karharman'ın kardeşi Ferit Karharman, basın mensuplarına el yazısıyla yazılmış bir basın bildirisi dağıttı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

"10 Ekim 2015 günü Ankara'da meydana gelen bombalama olayında hayatını kaybeden Dilaver Karharman, daha önce geçirmiş olduğu bel fıtığı ameliyatının rutin kontrolü için Ankara'da bulunmaktaydı. Herhangi bir siyasi görüşün elemanı veya temsilcisi olarak orada bulunmamaktaydı. Bu durum basına yanlış şekilde lanse edilmiştir. Aslı olmayan fotoğraf ve bilgilerle haber yapılmıştır. Bu bilgi ve haberlerin doğru olmadığını kamuoyuna bildiririm."