Antrenör ve liderlere madde bağımlılığı eğitimi

Antrenör ve liderlere madde bağımlılığı eğitimi
Antrenör ve liderlere madde bağımlılığı eğitimi
KARAMAN (AA) - Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenör ve Gençlik Merkezi liderlerine, "Uyuşturucu...

KARAMAN (AA) - Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenör ve Gençlik Merkezi liderlerine, "Uyuşturucu Bağımlılığı" eğitimi verildi. 

Halk Sağlığı Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenen etkinlik öncesi konuşan Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, çocukları ve gençleri bağımsız olarak yetiştirebilmenin, onları madde bağımlılığından uzak tutabilecek en önemli etkenlerden biri olduğunu söyledi.

 Çocukların kendilerine güvenebilmeleri, kişilik sahibi olabilmeleri için yalnız başlarına, anne-babasız hareket edebilecekleri alanlara gereksinim duyduklarını ifade eden Kısacık, şunları kaydetti:

"Anne-babaya düşen görev, çocuklarına bu serbest alanda yol göstermek, ancak bu serbestliğin sınırlarını da açık olarak belirlemektir. Bu nedenle, çocukların belirli konularda yaşlarına uygun olarak ve kendi başlarına serbest hareket edebilmeleri, onların kendi davranışlarını kontrol edebilmeleri için çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek hazırlamak, iyi bir eğitim vermek, onları bu tür tehlikelerden korumak en önemli hedefimiz ve görevimizdir. Burada elde edilen birikimler çocuklarımıza aktarılacaktır."

Daha sonra Sosyal Hizmet Uzmanı Emre Gezgin tarafından katılımcılara " Madde Kullanımı ve Etkileri"  konulu eğitim verildi.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Konferans

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  Uzak