Arı Yetiştiricileri Birliği'nden Vali Koca'ya ziyaret

Arı Yetiştiricileri Birliği'nden Vali Koca'ya ziyaret
Arı Yetiştiricileri Birliği'nden Vali Koca'ya ziyaret
KARAMAN (AA) - Karaman Arı Yetiştiricileri Birliği yönetimi, Karaman Valisi Murat Koca'yı makamında ziyaret etti.Vali Koca, ziyarette yaptığı...

KARAMAN (AA) - Karaman Arı Yetiştiricileri Birliği yönetimi, Karaman Valisi Murat Koca'yı makamında ziyaret etti.

Vali Koca, ziyarette yaptığı konuşmada, arıcılık faaliyetlerinde sağlıklı ve daha kaliteli ürünlerin elde edilmesine yönelik yapılan çalışmaları desteklediklerini söyledi.

Arı Yetiştiricileri Birliği yönetimine çalışmalarında başarılar dileyen Koca, çalışmaların insanlara sağlıklı ürünler ulaştırılmasının yanı sıra yeni alanlarının oluşturulmasına ve istihdama da olumlu katkı sağlayacağını belirtti.

Birlik Başkanı Gürsel Sayan ise balın tekniğine uygun olarak üretilmesi ve daha kaliteli bal üretilmesi amacıyla organik ilaç kullanımının desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Sayan, arıcılık sektöründen gerçekleştirmeyi düşündükleri güneş enerjisinden paneller vasıtası ile elektrik enerjisi üreterek, bu sayede elde edilen ürünlerin kalitesinin arttırılarak, satış ve pazarlamada kolaylık sağlanması, insanlar için yeni alternatif iş sahaları oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.
 

 


  ETİKETLER:

  Güneş

  ,

  elektrik

  ,

  ,

  Birlik