Başkan Çalışkan belediye çalışmalarını inceledi

Başkan Çalışkan belediye çalışmalarını inceledi
Başkan Çalışkan belediye çalışmalarını inceledi
KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kentin çeşitli yerlerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.Çalışkan, yaptığı...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kentin çeşitli yerlerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Çalışkan, yaptığı konuşmada, temel amaçlarının vatandaşların huzurlu ve modern bir kentte yaşamalarını sağlamak olduğunu söyledi. Kentin tam bir şantiye alanına döndüğünü ifade eden Çalışkan,  Konya -Karaman girişinde yapımına başlanan Necmettin Erbakan Parkı projesinde çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

18 bin metrekarelik alanda yapılacak parkın modern görünümü ve fonksiyonları ile şehrin en prestijli yerlerinden olacağına değinen Çalışkan, şöyle konuştu:

"Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir içerisinde deforme olmuş, yer yer kullanılamaz hale gelmiş yol ve ara sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. İkinci İstasyon Caddesi'nde çalışmalar aralıksız sürerken, Molla Fenari Caddesi de temelden ele alınıyor. Caddede bulunan alt yapı tamamen değiştirilerek içme suyu hatları, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları baştan aşağı yenileniyor."