Belediye Başkanı Çalışkan, içme suyu projesini inceledi

Belediye Başkanı Çalışkan, içme suyu projesini inceledi
Belediye Başkanı Çalışkan, içme suyu projesini inceledi
KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "İbrala Barajı İçme Suyu Projesi" kapsamında, yapımı devam eden su arıtma ve terfi...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "İbrala Barajı İçme Suyu Projesi" kapsamında, yapımı devam eden su arıtma ve terfi merkezinde incelemelerde bulundu.

Çalışkan, Yeşildere Köyü yakınlarında kurulan merkezde yaptığı incelemede, proje maliyetinin yaklaşık olarak 15 milyon lira olduğunu belirtti.

Projenin tamamlanmasının ardından şehir merkezindeki bütün musluklardan daha kaliteli ve sağlıklı içme suyu akacağını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Su arıtma ve terfi merkezimiz Avrupa standartlarında, tam donanımlı ve teknolojik bir şekilde inşa ediliyor. Bu tesisimiz faaliyetine başladığında günlük 82 bin 200 metreküp su basma kapasitesine sahip. İbrala Barajı'ndan buraya gelen su gereken bütün arıtma işlemleri tamamlandıktan sonra şehir merkezimizdeki su depolarımıza ulaştırılacak. Arıtılarak yüksek kaliteye sahip olan içme suyunu buradan da şehir içi şebekelerimize vereceğiz. Netice olarak bu projemiz tamamlandığında şehir merkezinde bütün musluklardan daha kaliteli ve sağlıklı içme suyu akacak. Vatandaşlarımızın huzuru, refahı ve sağlığı için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Avrupa

  ,

  Proje

  ,

  lira