Berat Kandili

Berat Kandili
Berat Kandili
KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Koca, mesajında, Berat Kandili'nin Ramazan ayının müjdecisi olan...

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Koca, mesajında, Berat Kandili'nin Ramazan ayının müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamlarına geldiğini belirtti.

Bu gecede, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından bir fırsat olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Berat Kandili Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir. Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kainata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah'ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız."