Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çalışkan, mesajında, engelli...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 Çalışkan, mesajında, engelli vatandaşların sorunlarına gösterilen ilgi ve üretilecek çözümün, insana ve topluma duyulan saygının en önemli göstergelerinden biri olduğunu belirtti.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Karaman Belediyesi olarak engellilere yönelik çeşitli projeler yürüttüklerini ve engelleri birlikte aştıklarını aktaran Çalışkan, şunları kaydetti:

"Yaptığımız hizmetlerde engelli kardeşlerimizi düşünerek çalışmalar yapıyoruz. Örneğin yenilediğimiz tüm kaldırımlar görme engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla yürüyebileceği şekilde dizayn edildi. Belediye otobüslerimiz yine engellilerin kullanabileceği modelde temin edildi. Yeni bir proje üretirken de engelli kardeşlerimize uygun olmasına dikkat ediyoruz. Kent Konseyi bünyesinde 'Engelliler Meclisi' oluşturduk. Bu oluşum, sürekli bir faaliyet içerisinde çalışmalarını yürütüyor. Yine sosyal belediyecilik projeleri kapsamında belirli aralıklarla engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle çeşitli etkinlikler vesilesiyle bir araya geliyoruz."