Ermenek'teki maden faciası davası

Ermenek'teki maden faciası davası
Ermenek'teki maden faciası davası
- Faciada hayatını kaybeden Ali Haznedar'ın eşi Fadime Haznedar, kocasının doğumunu göremediği 3 aylık kızıyla Ermenek Adliyesine geldi - Fadime Haznedar: - "Yaşadığımız acıların unutulmamasını istiyorum. Suçlular cezalarını çeksin. Bizleri yalnız bırakmasınlar"

KARAMAN (AA) - Karaman'ın Ermenek ilçesindeki kömür ocağında 18 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasıyla ilgili davanın duruşmasına devam ediliyor.

Faciada hayatını kaybeden işçilerin yakınları, duruşmanın yapıldığı Ermenek Adliyesine geldi. Yaşamını yitiren işçilerden Ali Haznedar'ın eşi Fadime Haznedar da kocasının doğumunu göremediği 3 aylık kızı Sare ile duruşmaya katıldı.

Fadime Haznedar, adliyeye gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kızı Sare'nin, rahatsızlığı nedeniyle 3 aydır hastanelerde tedavi gördüğünü söyledi.

Tedavi sürecinde kızı Sare'nin bir böbreğinin alındığını ifade eden Haznedar, "O, eşimin bana son hatırası. 3 aydır hastane köşelerinde yaşıyorum. Geçen hafta bir böbreği alındı. O ve çocuklarım için ayakta durmaya çalışıyorum" dedi.

Anne Haznedar, kızının tedavi gördüğü Konya'daki hastaneden dün taburcu edildiğini, bugün de adliyeye geldiğini dile getirerek, "Dün hastanede olduğum için duruşmaya katılamadım. Bugün eşimin emaneti kızım Sare ile adliyeye koştum. Yaşadığımız acıların unutulmamasını istiyorum. Suçlular cezalarını çeksin. Bizleri yalnız bırakmasınlar" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Maden

  ,

  Bugün