"Evlatlarım kurtulsaydı da aynı acıyı hissederdim"

"Evlatlarım kurtulsaydı da aynı acıyı hissederdim"
"Evlatlarım kurtulsaydı da aynı acıyı hissederdim"
- Ermenek'teki maden faciasında iki oğlunu kaybeden Şükrü Haznedar, acısını yüreğinde taşıdığı evlatlarının yokluğuyla ilk Babalar Günü'nü geçirecek olmanın hüznünü yaşıyor - Haznedar: - "Benim evlatlarım kurtulsa, diğerli kurtulmasaydı da aynı acıyı hissederdim. Onların fotoğrafı karşımızda sanki canlıymış gibi görünüyor. Hayalleri var ama kendileri yok" - "Babalar Günü'nde yanımda olmadıkları için söyleyecek söz bulamıyorum. Acı geçecek. Gözlerimiz yaşlı olacak"

KARAMAN (AA) - METİN BOLAT - Ermenek'teki maden faciasında iki oğlunu kaybeden 66 yaşındaki Şükrü Haznedar, Babalar Günü'nü ilk kez evlatlarının hasretiyle geçirecek olmanın burukluğunu yaşıyor.

Haznedar, madendeki kazada kaybettiği oğulları Kerim (30) ve Ali Haznedar'ın (34) yüreğinde bıraktığı acıyı hatıralarıyla bastırmaya çalışıyor.

Sık sık mezarlarını ziyaret ettiği evlatlarının yokluğunda yaşadıklarını AA muhabiriyle paylaşan Haznedar, günlerini oğulları Kerim ve Ali'ye kavuşmanın hayaliyle geçirdiğini söyledi.

Oğulları yaşasa ruh halinin daha farklı olacağını belirten Haznedar, evlatlarının çocukluklarından itibaren hatırladığı her şeyin kendisini duygulandırdığını dile getirdi.

- "Gözlerimiz yaşlı olacak"

Haznedar, Babalar Günü'nü çocukları olmadan geçireceği düşüncesinin kendisini üzdüğünü anlattı.

Çocuklarının bayramlarda kendisini ziyaret ettiğini, halini ve hatırını sorduğunu kaydeden Haznedar, şöyle konuştu:

"Kim gelecek yanıma? Babalar Günü'nde yanımda olmadıkları için söyleyecek söz bulamıyorum. Acı geçecek. Gözlerimiz yaşlı olacak. Benim evlatlarım kurtulsa, diğerleri kurtulmasaydı da aynı acıyı hissederdim. Onların fotoğrafı karşımızda sanki canlıymış gibi görünüyor. Hayalleri var ama kendileri yok.

Babalar içeriden biter, duygularını çok yansıtamaz, yüzü sana bakar ama içi biter. Babalar bağıramaz, çağıramaz ama içerisi biter. Baba, her gün aynı şeyi görür. Devamlı onların hayalini gözünün önünde bulur. Bu acı bitmez. En kötü baba da olsa, en hayırsız evlat da olsa acı bitmez. Evlat, evlattır. Emekle büyütüyorsun."


    ETİKETLER:

    Maden

    ,

    ruh