Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Karaman'da Gaziler Günü törenle kutlandı

KARAMAN (AA) - Karaman'da 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene, Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Albay Yurdakul Kazım Türkmen, daire müdürleri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Karaman Muharip Gaziler Derneği Başkanı Behiç Baş, yaptığı konuşmada, terör konusunda devletin ve milletin daha duyarlı olmasını gerektiğini söyledi. 

"Kahraman gaziler, gaziler gününüz kutlu olsun" diyen Baş, şunları kaydetti:

"Sizler Mustafa Kemal Atatürk 'ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temsil taşlarısınız. Sergilediğiniz kahramanlık, cesaret ve fedakarlıklarla Türk milletine her zaman ilham kaynağı oldunuz. Ülkemiz dünden olduğundan daha fazla iç ve dış düşmanların tehdidi altındadır. Türkiye Cumhuriyetinin bekası için teröre verdiğimiz onlarca şehit hepimizi derinden yaralamaktadır. Terör, terörist ve işbirlikçilerine kesinlikle müsamaha gösterilmemelidir. Teröre misliyle karşılık vererek yok edilmelidir."

Anıt alanındaki törenin ardından program Karaman Muharip Gaziler Derneği ziyaretiyle devam etti. Derneği ziyaret eden protokol, burada gazilerle sohbet etti.