Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, milletvekili aday adaylığı için başvuranların sayısının 13 olduğunu bildirdi.Ünlü, parti il...

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü , milletvekili aday adaylığı için başvuranların sayısının 13 olduğunu bildirdi.

Ünlü, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimin önemli bir seçim olduğunu söyledi.

Seçim öncesi teşkilatı yoğun bir programın beklediğini belirten Ünlü, "Anayasamızın değişmesi için yeni Türkiye için genel seçim önemli. Biz var gücümüzle çalışacağız. Kapı kapı gezeceğiz. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Çok yoğun program ile il ile köy her yeri tarayacağız. Karaman'dan 2 tane milletvekili çıkacak. Seçimle ilgili araştırmalar yapılacak" diye konuştu. 

10 Şubat'ta kamu görevlilerinin istifası ile seçim sürecinin başladığını ifade eden Ünlü, şunları kaydetti:

"Bizim aday adaylığımız 11 Şubat'ta başlayıp 20 Şubat tarihinde sona erdi. Temayül yoklamamız 1 Mart'ta olacak. 6 Mart ile 23 Mart tarihleri arasında mülakatlar yapılacak. 23 Mart ile 7 Nisan arasında liste hazırlığı olacak. Yani adaylarımızın Yüksek Seçim Kurulu'na verilme tarihi 7 Nisan. Kesinleşme tarihi de 24 Nisan. Bu tarihten sonra Karaman'da milletvekili adaylarımız kesinleşmiş olacak ve süreç başlayacak."