Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul: - "Çalışmalar, ülke genelinde 7 Haziran akşamı CHP'yi iktidara taşıyacak. İnanmalıyız, inanırsak başarmamak için hiçbir sebep yoktur"

KARAMAN (AA) - CHP Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Ertuğrul, "Çalışmalar, ülke genelinde 7 Haziran akşamı CHP'yi iktidara taşıyacak. İnanmalıyız, inanırsak başarmamak için hiçbir sebep yoktur" dedi.

CHP Karaman Milletvekili aday tanıtım toplantısı, Yunus Emre Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda CHP Karaman 1. sıra milletvekili adayı Mustafa Cem Kağnıcı ve 2. sıra adayı Uygar Talay'ın öz geçmişlerini anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Ertuğrul, burada yaptığı konuşmada, CHP'de  Türkiye 'nin büyük bölümünde ön seçim yapıldığını belirtti.

Parti üyelerinin milletvekili adaylarını belirlediğini vurgulayan Ertuğrul, şunları kaydetti:

"Ön seçim yapılarak unutulmuş demokrasiyi, uyuyan devi uyandırdık. Karaman da dahil olmak üzere Türkiye'nin büyük bölümünde ön seçim yaptık. Partinin karar organları, üyeler, milletvekili sıralamalarını yaptınız. Çalışmalar, ülke genelinde 7 Haziran akşamı CHP'yi iktidara taşıyacak. İnanmalıyız, inanırsak başarmamak için hiçbir sebep yoktur. Genel Başkanımız pazar günü adayları tanıtacak, hem de seçim bildirgesini açıklayacak. Seçim bildirgemizde asgari ücretin vergi dışı kalmasından tutun, taşeron işçilerin kadrolaşmasından, çiftçimize, çalışanımıza kadar bir sürü önemli maddelerimiz var."

Eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü ise seçim döneminde ev ev gezilmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye'nin kötü yönetildiğini savunan Ünlü, "Gerçekten Türkiye her yönüyle dökülüyor. Bütün adaylar, hepimiz alnımız açık başımız dik duruyoruz. Son yıllarda özellikle Türkiye'de olup bitenler herhangi birimizin başından geçse, bizim partimizin başından geçseydi biz sizin karşınıza çıkamazdık. Türkiye bugünleri yaşıyor. İşimiz çok zor. Ayağımız yere basarak yürüyeceğiz. Bu topraklara uygun politikaları geliştirirken topumun hassasiyetlerine dikkat etmekte büyük yarar var. Bunu yapmazsak amacımıza zor ulaşıyoruz" dedi.

CHP İzmir 1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Tuncay Özkan da konuşmasında, adaletin ekmek ve su kadar değerli olduğunu dile getirdi.

Seçim günü herkesin sandığa gitmesi gerektiğine dikkati çeken Özkan, şöyle konuştu:

"Siyaset toplumun yaralarını sarmak içindir. Eğer bir ülkede hukuk yoksa güvenlik de yok demektir. CHP neden iktidara gelmelidir, insanlar adalet içinde yaşasın diye iktidara gelmelidir. Adalet ekmek kadar, su kadar değerlidir. Adalet, özgürlük, barış istemeye devam edeceğiz. Sokakta farkında olmayan yurttaşa onu kırmadan farkında olmaya davet edeceğiz. Umut, iktidar CHP'dir. Birbirimizle kavga etmeyeceğiz. Kapı kapı gezeceğiz. Seçim günü sandığa bir köy dolusu gideceğiz. Hep beraber sandığa gideceğiz."