Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Karaman Milletvekili adayları, ziraat odasını ziyaret etti

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Milletvekili adayları Recep Konuk ve Recep Şeker, Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret etti.

AK Parti Karaman birinci sıra milletvekili adayı Recep Konuk ve ikinci sıra adayı Recep Şeker, seçim çalışmaları kapsamında Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu'ya ziyarette bulundu.

Konuk, burada yaptığı konuşmada, tarım kesiminin odalara en çok ihtiyaç duyan kesim olduğunu, diğer sektörlerle tarım sektörünün aynı stratejik önemi bulunmadığını anlattı.

Önümüzdeki günlerde bunun kıymetinin daha çok artacağını dile getiren Konuk, " Türkiye hamdolsun AK Parti iktidarları döneminde dünyanın yedinci büyük tarım ekonomisine sahip oldu. 61 milyar dolar gayrisafi milli hasılaya katkı vermeye başladı. 2023 hedeflerinde bu 150 milyara çıkarılacak" dedi.

Bugün yaklaşık 17 milyar dolar olan ihracatın 40 milyar dolara çıkacağını ifade eden Konuk, bunun katma değerinin herkese geleceğini kaydetti.

Konuk, üreticinin içine katıldığı raftaki üründen pay aldığı bir modeli bütün Türkiye'ye yayacaklarını, bunu Anadolu coğrafyasında hayata geçirdiklerini, sorunlara çare bulacaklarını söyledi. 

Sektörde son 12 yılda alınan ivmeyi daha da katlayacaklarını vurgulayan Konuk, "Bunun nasıl yapıldığını, nasıl yapılabileceğini biz nazari olarak söylemiyoruz. Uygulamalardan, uygulamaların içinden geldik. İnşallah bunun bereketinden Karaman'ımız ziyadesiyle fayda görecektir. Karaman'ın sorunlarını, özellikle ziraatla ilgili sorunlarını biliyorum. Bunların çözümlerin de biliyorum" diye konuştu.

Muğlu da Konuk ve Şeker'e başarı diledi.