Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Karaman Milletvekili adayları Konuk ve Şeker seçim çalışmalarını sürdürüyor

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Milletvekili adayları, Recep Konuk ve Recep Şeker, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Konuk, Merkeze bağlı Paşabağı Köyünü ziyaretinde yaptığı konuşmada, köylerde yaşayan insanların gelir düzeylerinin artırılmaması durumunda sorun çıkabileceğini belirtti.

Kırsal kalkınmanın önemli olduğuna dikkati çeken Konuk, şunları kaydetti:

"Ülkenin kalkınması kırsalda başlar. Siz üreticilerde başlar. Anadolu 'nun üreticisini kimseye muhtaç etmeyeceğiz. 2023 hedeflerimize, çiftçi kardeşlerimizle birlikte yürüyeceğiz. İhracatımızı 40 milyar dolara çıkartacağız. Böylece sizlerinde gelirleri ikiye katlanmış olacak. Çünkü köylerde yaşayan insanların geliri artırılmazsa, ülkede sorunlar çıkmaya başlar."

Konuk, Karaman'ı markalaştırmayı hedeflediklerini belirterek, "Karaman artık, bambaşka bir kimliğe bürünecek. Üretici üretecek. Bu ürettiğinden fazlasıyla payını alacak. Anadolu'nun şahlanış tarihini Karaman'dan yazmaya başlayacağız. Ürettiğimiz ürünlerimize, marka kimliği kazandıracağız. Bunu da birlikte başaracağız. Karaman bir marka olacak" dedi.

  AK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Şeker ise Karaman'da anjiyo servisini Kasım ayında hizmete açacaklarını dile getirerek, "Biliyorsunuz eskiden ilaç fiyatları yüksekti. Doğru dürüst hastane yoktu. İlaç yoktu. Olsa da ateş pahasıydı. AK Parti iktidarı ile sağlıkta reformlar yaptık. Aile hekimliği uygulamasını getirdik. Hemen hemen her köyümüze sağlık merkezlerimizi kurduk. Sizin sağlığınız bize emanet" diye konuştu.

Konuk ve Şeker daha sonra Başharman, Gülkaya, Akpınar, Güldere, Akpınar, Çimenkuyu köyleri ve Akçaşehir Beldesini ziyaret etti.