Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Konuk, MÜSİAD Karaman Şubesini ziyaret etti

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Konuk, "Artık ülke olarak ciddi bir hedef oluşturduk. Hedefiniz yoksa, rotanız yoksa hiçbir rüzgar size faydalı olamaz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karaman Şubesini ziyaret eden Konuk, bir çığır açan MÜSİAD'ın yeni bir dönemi başlattığını söyledi.

MÜSİAD kuruluncaya kadar ülkede yanlış bir algı olduğunu ifade eden Konuk, "Merkezde birileri oturur, üretim yapar, siz taşrada sadece onların bayiliğini yapardınız. Size biçilen görev odur. Bayilik veya gözleme ayran ekonomisidir veya onların katma değeri düşük ürünlerini üretebilirsiniz. Size biçilen rol bu. Özü bu. MUSİAD'la Türkiye bu anlayışı değiştirdi. Bu anlayışa müdahil oldu. Artık Anadolu'da üretim yapılabiliyor" diye konuştu.

Türkiye'nin 2023 hedefleri olduğunu, bu ülkenin artık hedef koyabildiğini belirten Konuk, şunları kaydetti:

"Bu bir hükümet hedefi değil, millete malolmuş hedeflerdir. Artık ülke olarak ciddi bir hedef oluşturduk. Hedefiniz yoksa, rotanız yoksa, hiçbir rüzgar size faydalı olamaz. Türkiye hedef koyabiliyor. Bu, gelişmenin bir sonucudur. Hedefi olan bir ülkenin sanayicileriyiz. Türkiye'nin geleceğinde, istikbalinde umut var. Bana göre Karaman'da birinci meselemiz, Karaman'a bir vizyon kazandırmak ve markalaşmak. Markalaşmayı başaramazsak, bu üretim teknikleriyle, anlayışıyla Karaman bu yükü daha fazla taşıyamaz. Dışarıdaki krizlere karşı direnç gösteremez. Dirençli olmamız lazım, şu an direncimiz zayıf. Direncin birinci şartı; kaliteli mal üretmek, markalaşmak, iyi fiyatla dünya pazarında yer bulabilmektir."

Konuk, bir gazetecinin sorusu üzerine, "Nerede görev verirlerse, orada çalışırız. Şahsi bir kaygımız yok. İnşallah sayın Başbakanımızla birlikte bize nerede görev düşerse, orada olacağız. Öncelikle ona yardımcı olacağız. Onun işini kolaylaştıracağız" diye konuştu.