Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Karaman milletvekili adayları Konuk ve Şeker seçim çalışmalarını sürdürüyor

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman milletvekili adayları, Recep Konuk ve Recep Şeker, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Konuk, sanayi esnafını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Karaman'ın özellikle gıda sanayisinde önemli mesafeler alan bir şehir olduğunu söyledi.

Lojistik bir kimliğe sahip olan Karaman'ın Anadolu'nun limanlara en yakın bölgelerinden biri olduğunu ifade eden Konuk, şunları kaydetti:

"Karaman'ın potansiyelini harekete geçirip mevcut işletmelerimizi dünya ile yarışır hale getirmek mümkündür. Limanlara bağlanmış Karaman'ı küresel ticaret açısından Marmara, İzmir, Mersin yapmak mümkündür. Limanlara bağlanmış bir Karaman ile Karaman'a ve Karamanlıya dünyadaki büyük pastadan daha çok pay almak mümkündür. İşte bu noktada bilimi ve teknolojiyi de işin içine katarak Karaman'ı dünya ekonomisine katkı sağlayan bir konuma getirmek için çalışacağız. Karaman'da ekonomiyi daha da büyütüp çeşitlendireceğiz."

AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker ise 2023 vizyonu çerçevesinde Karaman'ı daha ileriye taşımak adına var gücüyle çalışacağını belirtti.

Esnafın kalkınması için ekonomik destekleme paketlerini artıracaklarını dile getiren Şeker, "Biz de sizin için Meclis'te yorulmadan gece gündüz çalışacağız inşallah. Bu anlamda Karaman'ı modern bir geleceğe taşıyacağız. Modern Karaman'a modern birde sanayi sitesi kurarak geleceğimize emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu şehir artık her anlamda ayağa kalktı. Şimdi 7 Haziran'da toptan koşma zamanıdır. Yeni Türkiye 'nin Yeni Karaman'ını siz sanayi esnaflarımızla birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Konuk ve Şeker daha sonra merkeze bağlı Sudurağı Beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi.