Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Konuk, "Bölgemiz kendi topraklarından çıkmış bir başbakan ile seçime giriyor ve...

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Konuk, "Bölgemiz kendi topraklarından çıkmış bir başbakan ile seçime giriyor ve başbakanımıza hemşehrileri olarak en büyük desteği bizim vermemiz gerekiyor" dedi.

Seçim çalışmalarını Ermenek ilçesinde sürdüren Konuk, burada maden işçileriyle bir toplantı yaptı. Taşeli bölgesinde son yaşanan maden kazasının tüm ülkemizi olduğu gibi kendilerini de derinden üzdüğünü ifade eden Konuk, "Bugüne kadar belki ifade etmedik, ama olayın yaşandığı andan itibaren Konya Şeker ailesi olarak olay yerine ilk ulaşan kurumlardan biri bizdik. Buranın hangi ilin sınırları içerisinde olduğuyla ilgilenmedik. Sonuçta orada yitip giden canlar evine helalinden ekmek götürebilmek için yerin binlerce metre altında mücadele veren bu ülkenin evlatlarıydı" diye konuştu.

Karaman'da yaşamamasına rağmen geçmişte de Karaman'ın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, bundan sonrada sorunların çözüme kavuşturulması için de gece gündüz demeden çalışacaklarını belirten Konuk, şunları kaydetti:

"Taşeli Bölgesinin maden ocaklarına dayalı ekonomisini çeşitlendireceğiz. Bizim maden ocaklarıyla ilgili başlattığımız çalışmalar yeni değil. Bu bölgedeki ocaklar, maliyetler, rezervler ve işletilmesi ile ilgili uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projeler var. Bunun yanında bölgenin değişen iklim şartlarıyla tarım ve hayvancılıkta neler yapılabilir, bunlar üzerine de projeler geliştiriyoruz. Bu üzerinde çalıştığımız projelerin uygulanabilirliği ve hayata geçirilmesi belki biraz zaman alabilir. Ama biz inanıyoruz ki Taşeli bölgemiz önümüzdeki süreçte rahat bir nefes alacak."

Bugün önümüzde çok önemli bir seçim olduğunu, bölge olarak bu seçimin farklı bir anlam ifade ettiğini sözlerine ekleyen Konuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bölgemiz kendi topraklarından çıkmış bir başbakan ile seçime giriyor ve başbakanımıza hemşehrileri olarak en büyük desteği bizim vermemiz gerekiyor. Vereceğimiz destek Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nu hem ülkemizde hem dünya liderleri karşısında güçlü kılacak. Bölgemiz O'nun gücünün nimetlerinden de yararlanacaksa, 7 Haziran günü gözü kulağı Konya'da Karaman'da Taşkent'te olacak başbakanımızın yanında olduğumuzu göstermeliyiz."