Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Genel Sekreteri Tekin: -"Sayın Davutoğlu şu anda rehin alınmış durumda. Ne diyor? 'Ben kaçak saraydakini başkan yapacağım' diyor. Kardeşim benim oyumla neden yapıyorsun? Sen ne olacaksın, uzatmalı başçavuş mu olacaksın?"

KARAMAN (AA) - CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Sayın Davutoğlu şu anda rehin alınmış durumda. Ne diyor? 'Ben kaçak saraydakini başkan yapacağım' diyor. Kardeşim benim oyumla neden yapıyorsun? Sen ne olacaksın, uzatmalı başçavuş mu olacaksın?" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Karaman'a gelen Tekin, partisinin seçim bürosunda düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta vatandaşlara, farklı kişilere ait seçmen kağıtlarının geldiği yönünde şikayetler aldıklarını söyledi.

Ardından basın toplantısı düzenleyerek, konuyla ilgili belgeleri kamuoyuyla paylaştığını ifade eden Tekin, "Bunun üzerine YSK'dan bana; 'elinizdeki belge ve bilgileri tarafımıza 2 gün içerisinde gönderin, yoksa bu haberler tekzip edilecek' diye yazı geliyor. Anayasanın ayaklar altında olduğu bir ortamda, hiç kimseye cesaret edip bir yazı gönderemezken, bana hangi cesaretle bu yazıları gönderiyorsunuz? Ben şimdi o belgelerin tamamını torbalarla göndereceğim. Biz belgesiz, bilgisiz konuşan insanlar değiliz" diye konuştu.

- "Projeleri 8 Haziran'dan sonra hayata geçireceğiz"

Tekin, seçim çalışmaları kapsamında kamuoyuna sundukları projelerin tamamının maliyetinin kuruşuna kadar hesaplandığını vurgulayarak, bunların uygulanabilir ve bütçesi hazır projeler olduğunu ifade etti.

CHP projelerinin bir hükümet programı olduğunu, bu projeleri 8 Haziran'dan sonra hayata geçireceklerini belirten Tekin, şöyle devam etti:

"Şimdi Türkiye kendisini kime teslim edecek? Yalandan uzak, haramdan uzak, talandan uzak bir iktidara mı teslim olacak?  AK Parti 'nin adını değiştirdik. AK Parti oldu; yalan ve talan partisi. Yalanları saymakla bitmez. Talanı anlatmaya gerek var mı? Türkiye bu yalanı ve talanı tarihe gömmeli. Dürüst, iş bilir, hesap verebilir bir iktidara teslim olmak zorunda. Onun adresi de CHP."

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bölgenin insanı olduğunu bildiren Tekin, şunları kaydetti:

"Sayın Davutoglu'na sahip çıkmak için kampanyalar açılmış. Sayın Davutoğlu şu anda rehin alınmış durumda. Ne diyor?  'Ben kaçak saraydakini başkan yapacağım' diyor. Kardeşim benim oyumla neden yapıyorsun? Sen ne olacaksın, uzatmalı başçavuş mu olacaksın? Çık; 'Ben başkan olacağım' de. Öyle diyorsan itiraz yok."

Tekin, toplantının ardından, kent merkezindeki esnafı ziyaret ederek, 7 Haziran için destek istedi.