Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARAMAN (AA) - MHP Karaman Milletvekili adayı Ali Güler, basın toplantısı düzenledi.Bir otelin salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Güler, 7...

KARAMAN (AA) - MHP  Karaman Milletvekili adayı Ali Güler, basın toplantısı düzenledi.

Bir otelin salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Güler, 7 Haziran seçimlerinde aday olmadığını fakat 1 Kasım seçimlerinde partisinin Genel Merkezi tarafından Karaman birinci sıra milletvekili adayı olarak gösterildiğini söyledi.

Kendisinin Karaman'lı olduğunu tüm akrabalarının mezarının Karaman'da olduğunu ifade eden Güler, "Yıllarca askeriyede, üniversitelerde görev aldım. Araştırmalar yaptım. Kitaplar yazdım. Karaman'a ve ülkeme faydalı şeyler yaptığıma inanıyorum. Şimdi bu hizmetlerimi milletvekili olarak sürdürmek istiyorum" diye konuştu.

Karaman'ın birçok sorunu olduğunu dile getiren Güler, şunları kaydetti:

"AK Parti iktidarlarının her döneminde kabinede Karaman'lı bakanlar oldu. Karaman hala büyük bir köy. İlimizin birçok değeri var. Yunus Emre Karaman'lı. Yüce Önder Atatürk Karaman'lı. Piri Reis Karaman'lı. Karamanoğlu Mehmetbey var. Mevlana Konya iline göç etmeden önce, 7 sene Karaman'da kalmış. Sanayimiz var. Önemli tarım ürünlerimiz var. Bu değerleri ön plana çıkartarak marka şehir olma yönünde çalışmalar yapacağız. Karaman'lıyım, sorunları biliyorum. Bazı adayların mezarlığa gittiklerinde mezarlıkta ruhuna fatiha okuyacakları bir yakınları, Karaman'da yatacak evleri yok. MHP olarak ' Ülkenin geleceğine oy ver, Karaman'ın geleceğine oy ver' diyoruz."