Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARAMAN (AA) - MHP Karaman Milletvekili adayları Ali Güler ve Mehmet Ural, basın toplantısı düzenledi.Bir otelin salonunda gerçekleşen toplantıda...

KARAMAN (AA) - MHP Karaman Milletvekili adayları Ali Güler ve Mehmet Ural, basın toplantısı düzenledi.

Bir otelin salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Güler, Karaman'da ciddi sorunların olduğunu söyledi. 

Karaman'ın termik santrallere değil, güneş enerjisi santrallerine ihtiyacı olduğunu vurgulayan Güler, şunları kaydetti:

"Karaman'da termik santral meselesi var. Mahkeme kararlarına rağmen termik santrali yapmaya çalışıyorlar. Santraller dünyada deniz kenarına kurulur. Burada deniz mi var, neyle soğutacaklar. Karaman çölleşecek. MHP olarak bu projenin sonuna kadar karşısındayız. Güneş enerjisi santralleri yapılmalı. Yöremizin hem tarımda kullanılan elektriğini hem de belediyenin sokak aydınlatmalarında kullanacağı enerjiyi buradan üretme imkanı var. Ayrıca rüzgar enerjisi var. Ben MHP adayı olarak söz veriyorum. Enerji tüketimimizi rüzgardan elektrik üreterek sağlayacağız."

Ural ise Türkiye 'de dile getirilmesi gereken çok büyük sıkıntıların olduğunu belirterek, "Ülkemizde vatandaşlarımız mutsuz. Terör almış başını gitmiş büyük şehirlerde bomba patlayacak mı endişesi çeken vatandaşlar var. Böyle bir ülkede yaşamayı kim ister bir an önce ülkemizin normalleşmesi gerekiyor. Türkiye'nin yeniden yapılandırılması gerekiyor. Mevcut siyasi iktidarda bir yorgunluk var. Heyecanını yitirmiş" dedi.