Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
-Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: -"(AP'nin 1915 olaylarına ilişkin kararı) Biz, Türkiye'de vesayeti ortadan kaldırmaya çalışırken, Avrupa ve AP vesayet altındadır. Vesayet altında bir Avrupa var şu anda" -"Dünyanın en büyük projelerini gerçekleştiriyoruz. 150 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz. Ona bile karşı çıkıyorlar. Bunlar bu ülkeyi seviyorlar mı? 'AK Parti gitsin de ülke yıkılırsa yıkılsın' diyorlar ama başaramayacaklar"

KARAMAN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili kararına ilişkin, "Biz, Türkiye 'de vesayeti ortadan kaldırmaya çalışırken, Avrupa ve AP vesayet altındadır. Vesayet altında bir Avrupa var şu anda" dedi.

Elvan, Karaman Otağ Öğretmenevi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen "Karaman 25. Dönem Milletvekili Adayları Tanıtımı Toplantısı"nda, önümüzdeki seçimlerin son derece kritik olduğunu söyledi.

Türkiye'de 2002 yılından bu yana her seçim öncesi kargaşa çıkarılmaya çalışıldığını, ülkenin huzurunun bozulmaya çalışıldığını ifade eden Elvan, "Başta yurtdışındaki bazı güçler, bu dönem paralel yapı ve onun içerideki işbirlikçileri, bu ülkenin gelişmesini ve güçlenmesini istemedi" dedi.

-"Avrupa vesayet altında"

Konuşmasında Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 1915 olaylarıyla ilgili aldığı karara dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti:

"Biz, Türkiye'de vesayeti ortadan kaldırmaya çalışırken, Avrupa ve AP vesayet altındadır. Vesayet altında bir Avrupa var şu anda. Suriye, Somali, Afganistan, Arakan ve Filistin'de yapılanları görmeyen ve bunlara göz yuman Avrupa, Ermeni soykırımından bahsediyor. Ne oluyor size? Hani demokrasiniz, insan haklarınız ve temel hak ve hürriyetleriniz? Tarihi gerçeklerden yanayız. Şunu söyledik; kayıtlarımızı açıyoruz. Gelin Avrupa ve dünya ... Bilim adamları, gelin çalışın ama onlar karşı çıktı. Bazı gelişmiş ülkeler büyümemizden rahatsızlar. Bugüne kadar dik durduk ve dik durmaya devam edeceğiz. Kefenimizi giydik, yola çıktık. Bu mücadele devam edecek, zerre kadar taviz vermeyeceğiz."

-"Dünyanın en büyük projelerini gerçekleştiriyoruz"

Elvan, 2002 yılından buyana çok önemli reformlar yaptıklarını, sessiz denilen devrimleri gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, rantiye haline gelen ülkeyi şantiyeye dönüştürdüklerini bildirdi.

Türkiye'nin dört bir yanında karayollarından eğitime, sağlığa kadar birçok alanda yatırımlar yaptıklarını anlatan Elvan, "Dünyanın en büyük projelerini gerçekleştiriyoruz. 150 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz. Ona bile karşı çıkıyorlar. Bunlar bu ülkeyi seviyorlar mı? ' AK Parti gitsin de ülke yıkılırsa yıkılsın' diyorlar ama başaramayacaklar" diye konuştu.

Elvan, 7 Haziran seçimlerine Antalya'dan gireceğini anımsatarak, Karaman'dan ayrılmayacağını, Antalya'dan milletvekili seçilmesi halinde aynı zamanda Karaman'ın da milletvekili olacağını, bu kente hizmete devam edeceğini dile getirdi.

AK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Konuk ise bölgeyi yakından tanıdığını ifade ederek, "Nerede ne var biliyoruz. Neyi ne yapacağımızı da biliyoruz. Amacımız; 'insanımızın sofrasındaki ekmeği nasıl artırabiliriz?' bunun için çalışacağız" diye konuştu.

AK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Şeker de partisinin Karaman'da iki milletvekili çıkarması için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.