Gökkuşağı üst geçidi trafiğe açılıyor

Gökkuşağı üst geçidi trafiğe açılıyor
Gökkuşağı üst geçidi trafiğe açılıyor
KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, hızlı tren çalışmaları kapsamında Gökkuşağı Yüzme Havuzu civarında yapımı devam eden üst...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, hızlı tren çalışmaları kapsamında Gökkuşağı Yüzme Havuzu civarında yapımı devam eden üst geçidin önümüzdeki günlerde trafiğe açılacağını söyledi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çalışkan, burada yaptığı açıklamada, demiryolunun şehir merkezinden ayırdığı Larende, Şeyh Şamil ve Sümer mahallelerinin merkeze bağlantısını sağlayacak üst geçitlerden ilkinin geçen ay trafiğe açıldığını belirtti.

Bu geçidin de önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Gökkuşağı üst geçidinde de çalışmalarda sona gelindi. Ekiplerimiz üst geçit üzerinde sıcak asfalt uygulaması yaptı. Köprüye bağlantı yolları da belediyemiz tarafından yapılacak. Sonuç olarak demiryolunun şehir merkezinden ayırdığı mahallelerimiz yapılan üst geçitler sayesinde rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım imkanına kavuşacak. Ayrıca yıllardır buralarda meydana gelen kazaların da önüne geçilmiş olacak. Karamanımız için hayırlı olsun."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Ulaşım

  ,

  başkan

  ,

  sıcak