İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü

İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü
İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü
KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Çalışkan,...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çalışkan, mesajında, Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'nın özgürlüğün simgesi, vatan ve bayrak sevgisinin en güzel ifadesi olduğunu belirtti.

İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921 tarihinde TBMM 'de kabul edildiğini hatırlatan Çalışkan, şunları kaydetti:

"İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşımızın milli değerlere sarılarak kazanıldığını anlatan bir belgedir. Millet olarak Mehmet Akif'i ve İstiklal Marşımızı o dönemin zor koşullarını düşünerek daha iyi anlamalıyız. Milli Mücadele günlerinin heyecanını ve coşkusunu içinde taşıyan İstiklal Marşımız, ay yıldızlı şanlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi olmaya devam edecektir. Milletimiz, Akif'in ruhuna sahip bu ülkenin sorunlarını kendine dert edinmiş dava insanlarının hizmet aşkıyla daha güzel bir geleceğe doğru, birlik ve beraberlik içinde yürüyüşünü emin adımlarla sürdürecektir."