İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü

İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü
İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü
KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Koca, mesajında, İstiklal...

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Koca, mesajında, İstiklal Marşı'nın, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabul edilişinin 94. yıl dönümünü kutladıklarını hatırlattı.

Mehmet Akif Ersoy'un ömrünü vatana ve millete hizmet etmek için adamış bir şair olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyor isek, bunu İstiklal Marşı'nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz. Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife bu mücadeleyi daima diri tutmaktır. Bu mücadelenin sadece bugün değil, yarın da yaşaması için gayret etmektir. İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Meclisi'nde kabulünün 94. yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ü, İstiklal Marşı'mızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum."