Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Koca, mesajında, toplumun huzur...

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Koca, mesajında, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasında büyük bir özveri ile görev yapan Jandarma Teşkilatı'nın, 176. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Jandarma teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar köklü birikimi ve tecrübesiyle vatandaşın huzur ve güvenini sağlamak için çalıştığını ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Yetkisini kanunlardan, desteğini milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız; vatan sevgisi, eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukukun üstünlüğü, insan haklarına ve demokratik değerlere her geçen gün daha da bağlı kalarak milletimizin nezdinde çok önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasında bu güne kadar hiçbir tehdide boyun eğmeden görevini yerine getiren jandarma teşkilatımızın, bundan sonra da üstlendiği zorlu görevi başarıyla sürdüreceğine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise minnetle anıyor, tüm Jandarma personeline aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."