Kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu açılıyor

Kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu açılıyor
Kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu açılıyor
KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi, kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu açıyor.Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı yazılı...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi, kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu açıyor.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, kursun Mümine Hatun Hanımlar Lokali'nde düzenleneceğini belirtti.

Karaman'da önemli bir eksiklik olan bayan gassal sorununa çözüm getirmek için kurs açacaklarını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Karaman'da vatandaşlarımızın bayan gassal talebine cevap verebilen çok az kişi var. Belediye olarak bu eksikliğe çözüm getirmek adına bir kurs düzenliyoruz. Kurs, Müftülüğümüz tarafından görevlendirilen, konusunda deneyimli ve uzman bir hoca hanım tarafından verilecektir. Kurs sonrası kursiyerlere bayan gassal sertifikası verilecektir. Bu sayede Karaman'da bu eksikliğe çözüm getirmeyi hedefliyoruz. Bayan gassal konusunda hastanelerimiz olmak üzere bazı kurum ve kuruluşlarımızın da ciddi bir ihtiyacı var. Bu kursu alarak sertifika sahibi olan hanımlar, bu kurum ve kuruluşlar tarafından istihdam edilebilir."


    ETİKETLER:

    Belediye

    ,

    kurum