Karaman Belediyesi asfalt çalışmaları

Karaman Belediyesi asfalt çalışmaları
Karaman Belediyesi asfalt çalışmaları
KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, 2015 yılında kent genelinde rekor seviyede asfaltlama çalışması yapıldığı...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, 2015 yılında kent genelinde rekor seviyede asfaltlama çalışması yapıldığı bildirildi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, 2015 yılı asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte Karaman genelinde rekor seviyede asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.

Söz verdikleri gibi girilmedik cadde sokak bırakmayacaklarını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Bu yıl 120 bin ton sıcak asfalt, 100 bin metrekarede soğuk asfalt serimi yapıldı. Aynı zamanda bu bölgelerin yıpranmış ve kullanılamaz hale gelen kaldırımları sökülerek yerine 90 bin metrekare parke ve 60 bin metrekare bordür taşıyla yeniden düzenlendi. Bunun yanında Karayolları tarafından yapılan geçitlerin bağlantı yolları da yine belediyemiz tarafından gerçekleştirildi. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz malzemelerle yaptığımız bu çalışmalar neticesinde Karaman'ın cadde ve sokaklarını son derece modern ve yüksek standartlı bir hale getiriyoruz."