Karaman Belediyesi ücretsiz internet ağını genişletiyor

Karaman Belediyesi ücretsiz internet ağını genişletiyor
Karaman Belediyesi ücretsiz internet ağını genişletiyor
KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete giren ücretsiz internet hizmet ağının şehrin geneline ulaşacak şekilde yeniden...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete giren ücretsiz internet hizmet ağının şehrin geneline ulaşacak şekilde yeniden düzenleneceği bildirildi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, proje tamamlandığında şehrin genelinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu beş farklı alanda daha ücretsiz internet hizmeti verilecegini belirtti.

Karaman'da ücretsiz internet hizmetinin, Karaman Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı KOP (Konya Ovası Projesi) Bölge Kalkınma İdaresi işbirliğiyle şehrin geneline yayılacağını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Yaklaşık iki yıldır şehrin önemli noktalarında vatandaşlarımıza sağladığımız ücretsiz internet hizmet ağını genişletiyoruz. Şehrin dört bir yanında vatandaşlarımızı ücretsiz internetle buluşturuyoruz. 2014 yılında ilk olarak uygulamaya başlanan kablosuz internet hizmeti; Aktekke Meydanı, Kuğulu Park, Cumhuriyet Parkı, Türk Dil Parkı, Cambaz Gazi Parkı'nda olmak üzere beş farklı noktada vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veriyordu. Şimdi Piri Reis Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, Bekir Sıtkı Erdoğan Parkı, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Otogar'da da ücretsiz internet vatandaşların hizmetine sunulacak."