Karaman cezaevinde eğitim proğramı

Karaman cezaevinde eğitim proğramı
Karaman cezaevinde eğitim proğramı
- Kent Konseyi Kadın Meclisi kapalı ve açık cezaevindeki erkek mahkumlara yönelik eğitim programı düzenledi

KARAMAN (AA) - Karaman Kent Konseyi Kadın Meclisi Karaman'daki kapalı ve açık cezaevindeki erkek mahkumlara yönelik bir eğitim programı düzenledi.

Kişisel Gelişim Danışmanı Nevin Tümene, eğitim programı çerçevesinde cezaevi konferans salonunda "Aile İçi İletişim" başlığı altında, aile içinde babanın rolü ve çocuğun karakteri oluşumunda baba figürünün önemini anlattı.

Tümene, yarınların geleceği çocuklarımızın iyi bir gelişme gösterebilmeleri için anne, baba ve çocuklar arasında etkili bir iletişim kurulmasının gerekli olduğunu söyledi.

" Etkili bir iletişim, aile üyelerinin karşılıklı olarak birbirlerini, düşüncelerini ve duygularını anlamalarını sağlar" diyen Tümene şunları kaydetti:

"İşbirliği, yardımlaşma ve paylaşma davranışlarına yol açar. Çocukların gelişmesi için uygun bir ortam oluşmasına neden olur. İyi bir iletişimin gerçekleştiği aile ortamında çocuklar daha bağımsız bir kişilik geliştirirler. Düşünme, düşünce ve duygularını açıklama özgürlüğü ve alışkanlığı kazanırlar. Erkek bireylerin aile içi iletişimde ki rolünün öneminden dolayı bu eğitim programlarını gerçekleştirmekteyiz."