Karaman Emniyet Müdürlüğü personeli esnafla bir araya geldi

Karaman Emniyet Müdürlüğü personeli esnafla bir araya geldi
Karaman Emniyet Müdürlüğü personeli esnafla bir araya geldi
KARAMAN (AA) - Karaman Emniyet Müdürlüğü, esnaf temsilcilerinin ve emniyet personelinin kaynaşmasını sağlamak amacıyla program düzenledi.Karaman...

KARAMAN (AA) - Karaman Emniyet Müdürlüğü, esnaf temsilcilerinin ve emniyet personelinin kaynaşmasını sağlamak amacıyla program düzenledi.

Karaman Valisi Murat Koca, Polisevi'nde düzenlenen programda, Karaman'ın asayiş yönünden Türkiye 'nin en huzurlu şehirleri arasında olduğunu söyledi.

Karaman'ın güvenli bir ortama sahip olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Karaman'da, vatandaşımız günün her saatinde gönül rahatlığı ile istediği yere gidip gelebileceği güvenli bir ortama sahiptir. Ben bile gece kendi başıma çıkıp rahat bir şekilde şehirde dolaşabiliyorum. İş kazaları hiçbir polisin, jandarmanın müdahalesinin olamayacağı bir alan. Ama sonuçta bizim karşımıza istatistikte bir rakam olarak çıkabiliyor. Bir başka konuda aile ortamında olan aile içi tartışmalar. Bu olaylara dolaylı olarak belki müdahale edilebilir ama zabıtayla önlenebilecek bir hadise değil. Olayın sosyal boyutu çok daha önemli. Geriye kalıyor asayiş olayları dediğimiz husus."

İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ise vatandaşın günün her saati 155 Polis İmdat telefonunu arayarak sorunlarını rahatlıkla ihbar edebileceklerini belirterek, "İl Trafik Komisyonunda önümüzdeki yıl bu oranı yüzde 10 daha aşağı çekmeyi düşünüyoruz. Trafik alt yapısıyla ilgili belediyemizin ve Ulaştırma Bakanlığının koordinesinde akıllı kent projesi kapsamında bir takım yeni hareketler olacak. Işık ihlalleriyle ilgili kontrollerimiz olacak. Biz kendi adımıza şehirde trafik kültürünü ne kadar sağlıklı hale getirirsek, şehir kültürünün de o derece düzenli gelişeceğini düşünüyoruz" dedi.

Program, esnafın görüş ve düşüncelerinin alınması ile sona erdi.