Karaman gıda denetimleri

Karaman gıda denetimleri
Karaman gıda denetimleri
KARAMAN (AA) - Karaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde faaliyet gösteren gıda üretimi, satışı ve toplu tüketim...

KARAMAN (AA) - Karaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde faaliyet gösteren gıda üretimi, satışı ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetim yaptı.

Halk sağlığını korumak ve yerlerinin daha sağlıklı ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde, standartlara ve hijyenik kurallara uymayan iş yerlerine uyarılarda bulundu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin, yaptığı açıklamada, mesai saatlerine bağlı kalmaksızın ekiplerin denetimlerini sürdürdüğünü belirtti.

Toplamda 600 denetim gerçekleştirilecek şekilde bir denetim planlamasına gidildiğini ifade eden Keskin, şunları kaydetti:

"Gıda denetim çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik olarak şuan itibarı ile 523 denetim gerçekleştirilmiş olup, toplamda 6 işletmeye 14 bin 638 lira idari para cezası kesilmiştir. 2015 yılı içerisinde 2 bin 400 gıda işletmesine yönelik 2 bin 620 denetim gerçekleştirilmiş ve 76 bin 941 lira idari para cezası kesilmiştir. Bizim bu denetimlerdeki hedefimiz çok denetim çok fazla ceza vermek değildir. Amacımız denetimi eğitim maksatlı yapmak ve vatandaşımızın sağlığını korumaktır. Biz ne kadar denetim yaparsak yapalım önemli olan tüketicilerin mümkün olduğunca aldıkları ürünlerin etiket bilgilerine ve muhafaza koşullarına dikkat etmeleri, karşılaştıkları herhangi bir olumsuzluk durumunda vakit kaybetmeden Alo Gıda 174 hattını aramalarıdır."


  ETİKETLER:

  Ceza

  ,

  Tarım

  ,

  Para

  ,

  denetim

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  hizmet

  ,

  2015