Karaman'a işçi konutları temeli atılacak

Karaman'a işçi konutları temeli atılacak
Karaman'a işçi konutları temeli atılacak
- Karaman Belediye Başkanı Çalışkan: - "Önümüzdeki günlerde TOKİ İşçi Konutları'nın temeli atılacak"

KARAMAN (AA) ?  Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, önümüzdeki günlerde TOKİ İşçi Konutları'nın temelinin atılacağını bildirdi.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, İşçi Konutları Projesinde ihaleyi alan firma ile TOKİ arasında sözleşmenin imzalandığını belirtti.

 Önümüzdeki günlerde işçi konutlarının temelinin atılacağını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti.

"Özellikle işçi kardeşlerimizin merakla beklediği işçi konutları ilk etap çalışmalarına başlıyoruz. İhaleyi kazanan yüklenici firma ile TOKİ arasında sözleşme  bugün imzalandı. Önümüzdeki günlerde yer tesliminin yapılmasının hemen ardından temel atılacak. Konut projesinde ikinci etap çalışmalarına da başlandı. İlk etapta 428 konut yapılacak. Ayrıca 32 derslikli ilköğretim okulu 300 kişi kapasiteli cami  spor sahaları, yeşil alan ve parklar, çocuk oyun alanları bulunacak."

 Bölgede 5 bin konutluk bir alan ayırdıklarının altını çizen Çalışkan "Bir kaç etapla 5 bin konut yapmayı hedefliyoruz. Bu konutları sadece OSB çalışanları ile sınırlı tutmayacağız. Karaman'da en az 1 yıldır sigortalı olarak çalışan vatandaşlarımız bu imkandan faydalanabilecekler" dedi.

 


  ETİKETLER:

  OSB

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Cami

  ,

  Konut

  ,

  sözleşme

  ,

  firma