Karaman'da ağaçlandırma çalışmaları

Karaman'da ağaçlandırma çalışmaları
Karaman'da ağaçlandırma çalışmaları
KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin genelinde başlatılan ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.Cumhuriyet...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin genelinde başlatılan ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

Cumhuriyet Mahallesi Karaman-Ereğli karayolundaki ağaçlandırma çalışmalarını yerinde incelenen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaklaşık 10 kilometrelik alanda yeşillendirme çalışmalarını gerçekleştireceklerini belirtti.

Yeşil bir kent için ağaçlandırma çalışmalarına önem verdiklerini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Karamanımıza daha estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla özellikle şehir girişlerinde gerekli çevre düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Ereğli yolunun Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar olan kısmında yeşillendirme çalışmamız olacak. Yaklaşık 10 kilometrelik yolun orta refüjlerine çalı gurubu, birbirinden güzel bitkiler dikilecek ve göbeklerde de peyzaj düzenlemesi yapılacak. Şu an ekiplerimiz bölgede toprak dolgusu yaparak zemini hazırlıyor. Modern görünümlü ve yeşil alanları bol bir kent oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  sanayi

  ,

  kent