Karaman'da asayiş uygulamaları

Karaman'da asayiş uygulamaları
Karaman'da asayiş uygulamaları
KARAMAN (AA) - Karaman'da amaç dışı bıçak taşıyan 125 kişiye 26 bin lira para cezasının yazıldığı bildirildi.İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı...

KARAMAN (AA) - Karaman'da amaç dışı bıçak taşıyan 125 kişiye 26 bin lira para cezasının yazıldığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, toplumsal yaşamın sağlıklı devamını sağlamak, kamu düzenini sağlayarak halkın emniyet içinde varlığını sürdürmesi amacıyla asayiş uygulamalarına devam edildiği belirtildi. 

Cadde ve okul önlerinde uygulamaların devam ettiği ifade edilen açıklamada, şunları kaydedildi:

"16.10.2015 ile 22.11.2015 tarihleri arasında yapılan asayiş kontrol ve uygulamalarında 125 şüpheli şahsa 'Amaç Dışı Bıçak Taşımak ve Yaralayıcı, Bereleyici Alet Taşımaktan' Karaman Valiliği'nin 13.03.2015 tarih ve 2015/02 sayılı kararı gereğince 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi kapsamında toplam 26 bin Türk Lirası idari para cezası uygulanmıştır. Genel asayiş ve güvenliği önemli derecede doğrudan etkileyen ve kişi üzerinde maksadı dışında taşınması yasaklanan, 6136 sayılı Kanun kapsamına girmeyen kesici ve delici aletler ile çeşitli bıçaklarla işlenmesi muhtemel bıçakla yaralama, öldürme ve yağma gibi suçların önlenmesi amacı ile çalışmalarımıza hassasiyet ve kararlık ile devam edilecektir."