Karaman'da Balkan Badminton Şampiyonası düzenlenecek

Karaman'da Balkan Badminton Şampiyonası düzenlenecek
Karaman'da Balkan Badminton Şampiyonası düzenlenecek
- 8 ülkeden 200'e yakın sporcunun katılacağı 15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası 4 Aralık'ta başlayacak

KARAMAN (AA) - Karaman'da 8 ülkeden 200'e yakın sporcunun katılacağı 15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası düzenlenecek. 

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, yaptığı yazılı açıklamada, sponsorluğunu Karaman Belediyesi Kent Konseyi'nin yapacağı şampiyonaya, Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya, Ermenistan ve Gürcistan olmak üzere 8 ülkeden 200'e yakın sporcunun katılacağını belirtti.

Bu tür büyük spor organizasyonlarının hem kentin tanıtımına, hem de o kentte sporun yaygınlaşmasına büyük katkı sağlandığını ifade eden Kısacık, şunları kaydetti:

"4-6 Aralık tarihlerinde Karaman Belediyesi Kent Konseyinin sponsorluğunda gerçekleşecek olan 15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası ile hem ilimizin tanıtılmasına katkı sağlamış olacağız hem de daha çok gencimizi sokaktan alarak sporun içine aktarmış olacağız. Ayrıca ilimizde gerçekleşecek olan bu büyük organizasyon ile okullarımıza ve öğrencilerimize badminton topu ve raketi dağıtılacak. Okullarımızda badminton branşı tanıtılarak, müsabakalarda gençlerimize çeşitli hediyeler verilecek."