Karaman'da "Ben de Fırçalıyorum" kampanyası

Karaman'da "Ben de Fırçalıyorum" kampanyası
Karaman'da "Ben de Fırçalıyorum" kampanyası
KARAMAN (AA) - Karaman'da "Ben de Fırçalıyorum" kampanyası kapsamında 100. Yıl Ortaokulu öğrencilerine diş macunu ve fırça dağıtıldı.Kamu Hastaneleri...

KARAMAN (AA) - Karaman'da "Ben de Fırçalıyorum" kampanyası kapsamında 100. Yıl Ortaokulu öğrencilerine diş macunu ve fırça dağıtıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği öncülüğünde 100. Yıl Ortaokulunda başlatılan, "Ben de Fırçalıyorum" kampanyası kapsamında öğrencilere, diş fırçalamanın önemi ve doğru diş fırçalama teknikleri anlatıldı. 

Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu, burada yaptığı konuşmada, öğrencilere dişlerine iyi bakmaları tavsiyesinde bulundu. 

Hastalıkların kaynaklandığı ana unsurlardan birisinin diş sağlığı olduğunu belirten Erenoğlu, şöyle konuştu:

"Yeterince çiğnenmemiş bir lokma öncelikle sindirim sistemimize sıkıntı verir. Biz diş temizliğine çok önem vermeliyiz. Çocuklar en çok diş hekiminden korkuyor. Dişlerimizi kaybetmeden önce kıymetini bilelim. Belirli yaştan sonra diş nakli ve protezler öz diş ile aynı kalite ve güzellikte olmuyor. Sıkıntılar oluyor önce dişimizi kaybetmeyelim. Sizin dişleriniz çok güzel onlara güzelce bakın."

Konuşmanın ardından kampanya kapsamında öğrencilere, diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.


    ETİKETLER:

    Kamu

    ,

    Kampanya