Karaman'da dolandırıcılık operasyonu

Karaman'da dolandırıcılık operasyonu
Karaman'da dolandırıcılık operasyonu
- Dini inanç ve duyguları istismar ederek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen özel bir eğitim kurumunun başkanı ile başkan yardımcısı gözaltına alındı

KARAMAN (AA) - Karaman'da dini inanç ve duyguları istismar ederek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen özel bir eğitim kurumunun 2 idarecisi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, insanların dini inanç ve duyguları istismar edilerek nitelikli dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine soruşturma başlattı.

Yapılan çalışma sonucunda harekete geçen ekipler, özel dershaneleri de bünyesinde barındıran bir eğitim kurumunun başkanı O.T. (60) ve başkan yardımcısı Y.G'yi (45) gözaltına aldı.

Şüphelilerin, Sümer Mahallesi'ndeki değeri 1,5 milyon lira civarında olan B.A'ya ait 40 bin metrekare tarlayı, yurt ve okul yapmak vaadiyle "2 bin lira" karşılığında şirket adına satın aldıkları iddia edildi. Bir süre sonra tarla sahibi B.A'nın, kandırıldığını düşünerek şikayette bulunduğu öğrenildi. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.