Karaman'da " Eğitime Yüzde Yüz Destek" kampanyası

Karaman'da " Eğitime Yüzde Yüz Destek" kampanyası
Karaman'da " Eğitime Yüzde Yüz Destek" kampanyası
KARAMAN (AA) - "Eğitime Yüzde Yüz Destek" kampanyası kapsamında Karaman'da hayırsever işadamı Ali Küçüker trafından bir ilköğretim...

KARAMAN (AA) - "Eğitime Yüzde Yüz Destek" kampanyası kapsamında Karaman'da hayırsever işadamı Ali Küçüker trafından bir ilköğretim okulu yaptırılacak.

Valilik makamında düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Karaman Valisi Murat Koca, toplumumuzun gelişiminde eğitimin çok önemli olduğunu söyledi.

 Bu alanda devlet millet bütünleşmesiyle daha iyi bir noktaya gelindiğini ifade eden Koca, şunları kaydetti:

" Eğitime Yüzde Yüz Destek kampanyası doğrultusunda ilimiz adamı ve sanayicilerimiz yeni eğitim öğretim kurumlarının açılmasına vesile oluyorlar. En iyi yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu gün burada genç işadamı kardeşimiz ile bir protokol imzalıyoruz.  Kendisi Piri Reis Mahallesine 21 destekli bir ilköğretim okulu yaptıracak. Ben kendilerine teşekkür ediyorum."

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'da, geleceğimizi oluşturacak eğitimli bireylerin yetişmesinde toplum olarak hepimize sorumluluklar düştüğünü vurgulayarak bu konuda sanayici ve iş adamlarımızın üzerlerine düşeni yerine getirdiklerini söyledi.

Daha sonra Vali Koca, işadamı Küçüker  arasında protokolu imzalandı.