Karaman'da "elma standartları çalıştayı" yapılacak

Karaman'da "elma standartları çalıştayı" yapılacak
Karaman'da "elma standartları çalıştayı" yapılacak
KARAMAN (AA) - Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Karaman'da lisanslı elma soğuk hava depoculuğunun faaliyete geçmesini sağlamak amacıyla...

KARAMAN (AA) - Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Karaman'da lisanslı elma soğuk hava depoculuğunun faaliyete geçmesini sağlamak amacıyla "Elma Standartları Çalıştayı" düzenleneceğini bilrdirdi.

Muğlu, Karaman'da lisanslı elma depoculuğunun faaliyete geçirilmesi için çalışmaların yapılmasınının bir gereklilik olduğunu bselirtti.

Lisanslı elma depoculuğu ile çiftçinin parasının kötü niyetli kişiler tarafından dolandırılmasının önüne geçileceğini ifade eden Muğlu, şunları kaydetti:

"Lisanslı elma depoculuğu sayesinde ürün güvende olacak ve değerinde satılacak. Devletimiz ürününü lisanslı bir depoda muhafaza eden üreticiye belli destekler veriyor. Lisanslı depoculuğun sanayicimize ve üreticimizi en iyi şekilde anlatılması lazım. Bunun için yönetim olarak bir çalıştay düzenlenmesi kararı aldık. Çalıştayımız Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 1 nolu Salonunda 27 Ekim Salı günü saat 11.00 ile 15.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Çalıştayda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Hakan Çalış, Konya Ticaret Borsasından Yusuf Esat Demet ve Karaman Ticaret İl Müdürü Yusuf Arı katılımcıları bilgilendirecek."